Hygiéna a čistota

Lamelové zakrytie chráni bazén pred  svetlom a UV žiarením, tým zabraňuje množeniu mikroorganizmov a rias. Voda v bazéne sa najčastejšie kazí kvôli množstvu mikroorganizmov a riasam, ktoré vznikajú teplom a priamym UV svetlom. Takže nielen, že udržiavajú lamely vodu dokonale čistú a bezzávadnú, ale pritom Vám šetria náklady na chemické prípravky pri udržiavaní čistej vody, ktoré sa odparujú pri nezakrytom bazéne, hlavne v lete pri teplotách vody okolo 30 stupňov Celsia. Hygiéna a čistota pri tomto type bazénového prekrytia je samozrejmosťou. Lamela pláva na vode a zabraňuje prieniku nečistôt z okolitého prostredia priamo do bazéna.

Lamelové prekrytie vždy montujeme tak, aby sa sťahovalo v prípade skimmerových bazénov vždy na stranu skimmera. Všetky nečistoty pokiaľ neostanú na lamele a nevytiahnu sa mimo bazéna takto smerujú do skimmera. Váš bazén preto ostane takmer vždy čistý, bez nutnosti odpratávania listov a podobných nečistôt.

V prípade prelivových bazénov je jedno, na ktorú stranu budeme montovať bazénové prekrytie. Okolie bazéna je s bazénovým prekrytím zarovno, preto aj väčšina nečistôt, ako listy a iné nečistoty odchádzajú aj mimo lamiel.

Lamely netreba ošetrovať žiadnymi chemickými prípravkami, stačí ich opláchnuť hadicou.