Najčastejšie otázky

Aký je rozdiel medzi PVC a polykarbonátovými lamelami?

PC (polykarbonát) má oproti PVC tri zásadne výhody, vďaka ktorým zaručuje vyššiu užitočnú hodnotu lamelového krytu:

  • lepšie odoláva vysokým teplotám (taví sa pri teplote 140°C, zatiaľ čo PVC pri 70°C)
  • má vyššiu priehľadnosť
  • je odolnejší proti krúpam (vyššia rázová pevnosť)

Okrem estetických výhod ponúka polykarbonát taktiež zvýšenú odolnosť voči vonkajším vplyvom a lamelové zakrytie tým dosahuje dlhšiu životnosť.


Ako správne zazimovať lamelové zakrytie?

Základným pravidlom je, že pri mraze sa nikdy nesmie s lamelami manipulovať. Lamelové zakrytie sa u vonkajších bazénov buď necháva rozvinuté na hladine bazéna, voda sa chemicky ošetrí, odpojí sa el. napájanie motoru navíjania, aby nemohlo dôjsť k jeho náhodnému spusteniu a motor sa prípadne odmontuje a zakonzervuje na zimu (nesmie byť nikdy zaplavený). Doporučuje sa naviac celý bazén i s lamelovým krytím prekryť lacnou zimnou plachtou ako ochranou pred spadom lístia a iných nečistôt, ktoré môžu zafarbiť lamely. Druhou variantou je, že sa lamely navinú na valec, odpojí sa všetko el. napájanie a celý návin rolety sa prekryje igelitovou alebo zimnou bazénovou plachtou.


Zakrytie oválneho bazéna ?

Použitím lamiel na zakrývanie oválnych bazénov prináša vždy určité komplikácie. Je nutné umiestniť navíjacie zariadenie do najširšieho miesta nad bazén a zaistiť posun navijáka. Na nasledujúcich fotografiách sú zobrazené možné riešenia. Na spoločnú navíjaciu tyč sa vždy navíjajú dve lamely.