Bazénové lamely profil 830

Nové lamely z polykarbonátu poskytujú oveľa vyššiu vztlakovú silu. Rozmer lamiel je 83 x 16 mm. Majú uzavreté všetky komory. Dodávajú sa v prevedení ako solárne lamely, lamely transparent blue a total transparent. Koncovky svetlo modré alternatívne total transparent. Hlavné výhody sú následovné:

  • Tieto revolučné ANTI ALGAE polykarbonátové solárne lamely majú patentovaný zámok, ktorý zabraňuje tvorbe rias. Princíp spočíva v tom, že v hornej časti zámku je čierna, aby žiadne svetlo nemohlo preniknúť na protikus zámku párového profilu. Riasy rastú len za svetla a tepla, a pokiaľ jeden z týchto dvoch prvkov chýba, zabraňuje to tvorbe rias. U tradičných PVC alebo polykarbonátových solárnych lamiel riasy môžu rásť ľahko v zámkoch.
  • Tieto lamely majú účinnosť, ktorá je o 25% vyššia než klasické solárne lamely, lepšie izolujú a teplo generuje aj štvrtá komora.
  • Zámok lamiel umožňuje ohyb iba v jednom smere. To samozrejme zvyšuje nosnosť profilu a poskytuje omnoho väčšiu ochranu pred utopením. Lamely sú dodávané v hrúbke 16 mm a šírke 83 mm. Tieto lamely ponúkajú – vďaka svojej veľkosti a štyrom komorám naplnených vzduchom – omnoho väčšiu nosnosť ako lamely klasické, ktoré majú rozmer 14/60 mm a iba 3 komory naplnené vzduchom.