Úspory energie a chem. prostriedkov

Na grafe vidíme tepelné straty nezakrytého a zakrytého bazéna – zakrytím bazéna ušetríme cca 60 % energie potrebnej na ohrev bazénovej vody a pri použití solárnych lamiel naviac získame ďalších 10-15% energie zo slnečného žiarenia. Použitím solárnych lamiel pre vonkajšie bazény nahradzuje zároveň komplikované pripojenie solárnych článkov pre ohrev bazénovej vody.

Tepelné ztraty bazénu - graf

Ekonomická návratnosť ceny lamelového zakrytia SAFEPOOL u vnútorných bazénov sa vďaka podstatnej úspore tepelnej energie pohybuje v rozmedzí 12-18 mesiacov, u vonkajších bazénov je táto hodnota cca dvojnásobná.

Teplota vody pod lamelovým zakrytím so solárnymi lamelami

lamelove-zakryti-bazenu-teplota-vody

 Teplota vody v bazéne pod lamelovým zakrytím zvykne byť v priemere o 6-8 st. C vyššia než teplota nezakrývaného bazéna.

Spotreba chemických prípravkov sa pri zakrytí bazéna lamelami výrazne zníži v zrovnaní s nezakrytým bazénom. A to vďaka nižšiemu odparovaniu a ochrane vody pred svetlom a UV-žiarením. Chlórové prípravky sú pomalšie odbúravané a tma zabraňuje množeniu mikroorganizmov a rias, ktoré pre svoj život potrebujú svetlo. Pri použití lamelového zakrytia u vnútorných bazénov dochádza tiež k podstatnému zníženiu odparovania vody, a teda k zníženiu nákladov na odvlhčenie bazénovej haly a zamedzeniu kondenzácie pary na chladných miestach